|  | 

Western chicken Olkusz

Dieta odkwaszająca

Dieta odkwaszająca
1 vote, 4.00 avg. rating (76% score)

Znaczenie diety dla zdrowia człowieka – Dieta odkwaszająca

Człowiek jest istotą skomplikowaną. By był w pełni zdrowy muszą w nim dobrze funkcjonować wszystkie trzy sfery: fizyczna, duchowa i psychiczna. Na sferę psychiczną wpływa wiele rzeczy. Nie tylko stres, uwarunkowania genetyczne, czy sposób wychowania, ale także dieta. Psychologia, jako nauka zajmuje się między innymi takimi zależnościami, co dla wielu może wydawać się dziwne. Ale psychologia dieta ma wpływ na naszą sprawność intelektualną i zdrowie psychiczne. Warto przypomnieć czym ogólnie zajmuje się psychologia. Jest ona nauką badającą prawa i mechanizmy rządzące zachowaniami człowieka, czyli ludzką psychiką. Ponadto bada, jakie zjawiska psychologiczne wpływają na interakcję z otoczeniem. Najkrócej mówiąc psychologia jest to nauka o duszy. Badaniami sfery psychicznej człowieka zajmowali się już filozofowie starożytni choć nie określali swoich bada, jako psychologia. Największy wkład w rozwój psychologii wniósł Platon i Arystoteles. Nazwa psychologia pojawiła się dopiero w szesnastym wieku naszej ery. Lecz najbardziej nauka ta rozwinęła się dopiero w dziewiętnastym wieku, gdyż poprzednio traktowana była, jako dziedzina filozofii. Powracając do sprawy wpływu odżywiania na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka trzeba zaznaczyć, że dieta ma ogromny wpływ zarówno na naszą fizyczność, jak i umysł. Dzięki prawidłowej diecie nie nabywamy zbędnych kilogramów. A więc czujemy się lekko, posiadamy energię i chęć działania. W sferze umysłowej im jesteśmy głodniejsi, tym jesteśmy sprawniejsi intelektualnie. Gdyż głodówka oczyszcza nie tylko nasze ciało, ale także nasz umysł. A także poprawia pamięć i koncentrację.

dieta-odkwaszajaca

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Kuchnie europejskie

    Kuchnie europejskie

    Kuchnie europejskie Każdy niewątpliwie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak różnorodnym pod względem kulturowym kontynentem jest Europa. Oczywiście dotyczy to również kuchni, która inna jest dla każdego kraju, chociaż nie sposób również nie zauważyć, że tradycje kulinarne narodów zamieszkujących sąsiadujące ze sobą ziemie są dość podobne i znaleźć można wśród nich wiele wspólnych punktów.

  • Gotowanie w nowoczesnym świecie

    Gotowanie w nowoczesnym świecie

    Gotowanie w nowoczesnym świecie W większości współczesnych zamożnych krajów wyraźnie wzrasta zainteresowanie tematyką zdrowotną jak i rozumienie zależności między samopoczuciem i zdrowym organizmem a stylem i sposobem odżywiania się. Dietetycy mają dzisiaj mnóstwo zleceń opieki nad ludźmi, którzy nie potrafią racjonalnie wybierać składników i dań dla siebie, chętnie zamieniając samodzielnie przygotowane posiłki na jedzenie na