|  | 

Gotowanie i Kuchnia

Dzisiejsze restauracje

Dzisiejsze restauracje
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Serwis = standard =sukces

W ostatnich latach nastąpił duży rozkwit hoteli, moteli, pensjonatów, restauracji ogólnie mówiąc branży hotelarsko – gastronomicznej. Większość uwagi przy tworzeniu nowych lokali gastronomicznych zwraca się na wystrój, wyposażenie, szumne nazwy ale to nie one świadczą o renomie, popularności danego obiektu. Celność tym tezom daje powiedzenie „ złote klamki to nie wszystko…”. Dobry lokal gastronomiczny można poznać po sprawnym serwisie w ogólnym tego słowa znaczeniu, a dobry serwis jest dużą gwarancją sukcesu i pozwala na skuteczną konkurencję wśród lokali gastronomicznych.

Do restauracji o dobrej renomie goście przychodzą nie tylko ze względu na ceny, promocje, wyszukane dania czy wystrój. Dla nich istotnym elementem wyboru jest dobry serwis personelu danej restauracji zgodny ze standardami obsługi. Nie tylko moje doświadczenia wskazują, że goście skłonni są odwiedzić lokal zdecydowanie dalej położony, ale oferujący dobry serwis. W dobie dzisiejszych czasów restauracje mają wiele funkcji, są miejscem gdzie zaprasza się partnerów biznesowych, podpisuje umowy, organizuje spotkania dyplomatyczne, prowadzi negocjacje, a także zaprasza najbliższych do spędzenia miłych chwil racząc się dobrym posiłkiem.

Wyobraźmy sobie taką restaurację gdzie brak jest personelu znającego fachowy serwis…, podstawy zachowań w danych sytuacjach, najprawdopodobniej każde z tych spotkań będzie ostatnim w tej restauracji co powoduje późniejsze zdziwienie właściciela/dyrektora/managera. Sprawny serwis pozwala personelowi wykonywać swoją profesję z zadowoleniem, satysfakcją co zapewne da odzwierciedlenie w obrotach i popularności danej restauracji.

W dzisiejszych czasach profesjonalny serwis to nie tylko technika obsługi a także umiejętność zachowania się w wielu sytuacjach – udzielenie pierwszej pomocy, podczas pożaru, rozwiązywaniu zaistniałych konfliktów.

Podsumowując ten tekst nic nie wskóramy bez personelu znającego profesjonalny serwis, bez niego wcześniej czy później a raczej wcześniej standard danej restauracji legnie w gruzach i na nic zdadzą się wymyślne promocje, reklamy.

dzisiejsze-restauracje

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Kuchnia indyjska

    Kuchnia indyjska

    Kuchnia indyjska Wiele osób, które były w Indiach twierdzi, że najważniejszym powodem, dla którego w tym kraju można się z całą pewnością zakochać jest z całą pewnością kuchnia. A to dlatego, że jedząc indyjskie potrawy doświadczyć możemy naprawdę niezwykłej fuzji smaków i doświadczyć czegoś zupełnie innego, niż to, z czym stykamy się na co dzień

  • Świąteczne potrawy

    Świąteczne potrawy

    Świąteczne potrawy Świąteczne potrawy są bardzo charakterystyczne. Wszystko uzależnione jest jeszcze konkretnym świętem, który aktualnie następuje. Na pewno każdy chce się w odłowieni sposób przygotować. Potrawy dostosowywane na Boże Narodzenie, są dość specyficzne znane każdemu, kto tego rodzaju święta obchodzi. Są to przede wszystkim początkowo potrawy postne takie jak zupa barszcz czerwony z uszkami, pierogi