|  | 

Wild chicken Widzew

Fantazja bananowo-kawowa

Fantazja bananowo-kawowa
1 vote, 5.00 avg. rating (86% score)

Bananowo – kawowe połączenie smakuje … cudownie , niestety moja dolna warstwa za szybko się ścięła i nie jest zupełnie gładka jak być powinna (…) na szczęście dobry smak pozostał 😉 .Przepis Młodej z Wielkiego żarcia.

Składniki spodu:

Jasne i ciemne biszkopty ( nasączone dobrym alkoholem, u mnie amaretto i likier kawowy)

MASA I:

– 2 banany
– 300-330 ml jogurtu kawowego
– 200 ml śmietany kremówki
– 1-2 łyżki cukru pudru
– cukier lub aromat waniliowy
– 2 łyżki żelatyny

MASA II:

-1 śnieżka
– 1 czekolada mleczna (10 dkg)
– 2 łyżeczki kakao
– 1 łyżka żelatyny

SPÓD:
Biszkopty jasne nasączyć alkoholem. Wyłożyć nimi dno tortownicy ( 26 cm).

Masa I :
Banany zmiksować z jogurtem kawowym. Ubić śmietanę kremówkę na sztywno z dodatkiem cukru i cukru waniliowego (lub olejku). Przygotować żelatynę zgodnie z przepisem na opakowaniu. Kremówkę połączyc z masą bananowo-kawową. Do zimnej żelatyny dodac 1 łyżkę masy bananowo-kawowej, energicznie wymieszac. Gdy zacznie tężec dodac ją do pozostałej masy i wyłożyc na biszkopty.

MASA II:
Śnieżkę przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu. Czekoladę mleczną rozpuścić w kilku łyżkach ciepłego mleka, gdy ostygnie, dodać do ubitej śnieżki. Do masy wsypać 2 łyżeczki kakao i wszystko wymieszać mikserem. Żelatynę przygotować, zimną wymieszać z łyżką śnieżki, gdy zacznie tężec dodać do pozostałej masy i wyłożyć na masę bananowo-kawową.

Wierzch polałam czekoladą i posypałam migdałami i posiekanymi orzechami laskowymi.
Smacznego:)

Pozostałe wpisy:

fantazja-bananowo-kawowa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Jak przygotować pyszne potrawy?

    Jak przygotować pyszne potrawy?

    Jak przygotować pyszne potrawy? Przede wszystkim, trzeba włożyć w to dużo serca. Dzięki temu, każda potrawa jaką się przygotuje będzie pyszna i będzie jak najbardziej smakowała każdemu, kto będzie jej próbował. Jeśli postaramy się podczas przygotowania potrwa, jak najbardziej nie może nic pójść źle w takiej sytuacji. Każdemu przypadnie to wtedy w odpowiedni sposób do

  • Najlepsze mięsa

    Najlepsze mięsa

    Najlepsze mięsa Polska jako kraj na arenie międzynarodowej znana jest z wielu wspaniałych działań, które przysłużyły się światu. Mamy wiele setek doskonale wykształconych osób, które wiele osiągnęły na arenie międzynarodowej wprowadzając zupełnie nowy ład oraz prawa w kwestii różnych dziedzin naukowych. Z drugiej jednak strony nasze potrawy regionalne są z dawien dawna uważane za największy