|  | 

Western chicken Olkusz

Gulasz wołowy z piwem

Gulasz wołowy z piwem
1 vote, 3.00 avg. rating (66% score)

kulinaria (22)Składniki:

1. Około 70 dag mięsa wołowego
2. 30 dag małych cebulek szalotek
3. 2 czerwone papryki
4. 2 duże ząbki czosnku
5. 1 szklanka bulionu wołowego (może być z kostki)
6. 1 szklanka piwa
7. 4 łyżki oleju
8. 4 łyżki mąki pszennej
9. Ostra i słodka mielona papryka
10. Zioła prowansalskie
11. Sól, świeżo zmielony czarny pieprz

Wykonanie:

Mięso umyć, osuszyć; pokroić w kostkę i oprószyć mąką pszenną.
W rondlu rozgrzać olej, wrzucić kawałki mięsa i obsmażyć ze wszystkich stron około 5 minut. Gdy mięso będzie rumiane, wyjąć z rondla na talerz.
Paprykę oczyścić z nasion, umyć, osuszyć i pokroić w kostkę; szalotki i czosnek obrać, czosnek posiekać. Warzywa włożyć na tłuszcz ze smażenia mięsa, doprawić ziołami i smażyć około 5 minut. Do rondla dołożyć mięso, wlać bulion i dusić wszystko pod przykryciem około pół godziny a następnie dolać piwo i dusić kolejne 20 minut. Doprawić do smaku solą i świeżo zmielonym czarnym pieprzem. Przed podaniem udekorować świeżymi ziołami.

Pozostałe wpisy:

gulasz-wolowy-z-piwem

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Kuchnie europejskie

    Kuchnie europejskie

    Kuchnie europejskie Każdy niewątpliwie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak różnorodnym pod względem kulturowym kontynentem jest Europa. Oczywiście dotyczy to również kuchni, która inna jest dla każdego kraju, chociaż nie sposób również nie zauważyć, że tradycje kulinarne narodów zamieszkujących sąsiadujące ze sobą ziemie są dość podobne i znaleźć można wśród nich wiele wspólnych punktów.

  • Gotowanie w nowoczesnym świecie

    Gotowanie w nowoczesnym świecie

    Gotowanie w nowoczesnym świecie W większości współczesnych zamożnych krajów wyraźnie wzrasta zainteresowanie tematyką zdrowotną jak i rozumienie zależności między samopoczuciem i zdrowym organizmem a stylem i sposobem odżywiania się. Dietetycy mają dzisiaj mnóstwo zleceń opieki nad ludźmi, którzy nie potrafią racjonalnie wybierać składników i dań dla siebie, chętnie zamieniając samodzielnie przygotowane posiłki na jedzenie na