|  | 

Western chicken Olkusz

Kwasy Omega 3

Kwasy Omega 3
1 vote, 3.00 avg. rating (66% score)

Kwasy Omega 3 (2)Najpopularniejszym, bogatym źródłem odżywczych kwasów tłuszczowych Omega 3 są ryby oraz oleje z ryb. Dlaczego kwasy Omega 3 są tak pożądanymi wartościami odżywczymi? Kwasy te znane są ze swoich właściwości hamujących starzenie się skóry, rozwijanie się komórek nowotworowych w organiźmie, a także działają przeciw zawałom.  Kwasy omega 3 mają ogólne właściwości lecznicze i profilaktyczne, jeśli chodzi o choroby serca. Działają bardzo dobrze również na stawy. To właśnie diety najdłużej żyjących mieszkańców Japonii są bogate w kwasy omega 3 ze względu na śródziemnomorski charakter diety i klimatu. Nie należy doprowadzić do nadmiernego spożywania kwasów omega-3, ponieważ nawet najzdrowsze substancje tj. np. kwasy omega 3 w nadmiarze, mają szkodliwe skutki.
Kwasy Omega 3 są budulcem siatkówki oka, więc wpływają również na dobre widzenie. W ostatnich badaniach udowodniono, że kwasy te wspomagają leczenie alergii i budują odporność organizmu. Ułatwiają też wchłanianie się wapnia, co zapobiega np.osteoporozie.

kwasy-omega-3

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Kuchnie europejskie

    Kuchnie europejskie

    Kuchnie europejskie Każdy niewątpliwie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak różnorodnym pod względem kulturowym kontynentem jest Europa. Oczywiście dotyczy to również kuchni, która inna jest dla każdego kraju, chociaż nie sposób również nie zauważyć, że tradycje kulinarne narodów zamieszkujących sąsiadujące ze sobą ziemie są dość podobne i znaleźć można wśród nich wiele wspólnych punktów.

  • Gotowanie w nowoczesnym świecie

    Gotowanie w nowoczesnym świecie

    Gotowanie w nowoczesnym świecie W większości współczesnych zamożnych krajów wyraźnie wzrasta zainteresowanie tematyką zdrowotną jak i rozumienie zależności między samopoczuciem i zdrowym organizmem a stylem i sposobem odżywiania się. Dietetycy mają dzisiaj mnóstwo zleceń opieki nad ludźmi, którzy nie potrafią racjonalnie wybierać składników i dań dla siebie, chętnie zamieniając samodzielnie przygotowane posiłki na jedzenie na