|  | 

Western chicken Olkusz

Niedoceniana potrawa z ziemniaków

Niedoceniana potrawa z ziemniaków
1 vote, 5.00 avg. rating (86% score)

Polska kuchnia jest bardzo specyficzna. Wyróżnia się ona nie tylko w naszym regionie, ale także na całym świecie. Większość obcokrajowców kojarzy ją zapewne z takimi daniami jak: pierogi, żurek czy też barszcz czerwony. Sami również uważamy, że są to jej symbole. Istnieje jednak potrawa, która jest bardzo popularna w bardzo wielu regionach naszego kraju, ale jest niedoceniana jeżeli chodzi o jej charakter ogólnokrajowy. Mowa tutaj o zapiekance ziemniaczanej. Jest to potrawa z ziemniaków, którą najczęściej przygotowuje się w piecach lub zwykłym piekarniku. Jej charakter polega na warstwach, do których obowiązkowo muszą należeć ziemniaki – stąd w końcu bierze się jej nazwa. Ważnym składnikiem zapiekanki ziemniaczanej, który jest bardzo często spotykany przy tej potrawie, jest ser żółty. Oczywiście istnieją różne odmiany tego dania, które ukazują szczególny charakter poszczególnych regionów i preferencji naszych kubków smakowych, ale te dwa elementy są spotykane jednak najczęściej. Zapiekanka ziemniaczana jest jednak z niewiadomych przyczyn mało medialną potrawą. Powinniśmy to zmienić, ponieważ jest to potrawa ze smakiem i historią.

niedoceniana-potrawa-z-ziemniakow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Kuchnie europejskie

    Kuchnie europejskie

    Kuchnie europejskie Każdy niewątpliwie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak różnorodnym pod względem kulturowym kontynentem jest Europa. Oczywiście dotyczy to również kuchni, która inna jest dla każdego kraju, chociaż nie sposób również nie zauważyć, że tradycje kulinarne narodów zamieszkujących sąsiadujące ze sobą ziemie są dość podobne i znaleźć można wśród nich wiele wspólnych punktów.

  • Gotowanie w nowoczesnym świecie

    Gotowanie w nowoczesnym świecie

    Gotowanie w nowoczesnym świecie W większości współczesnych zamożnych krajów wyraźnie wzrasta zainteresowanie tematyką zdrowotną jak i rozumienie zależności między samopoczuciem i zdrowym organizmem a stylem i sposobem odżywiania się. Dietetycy mają dzisiaj mnóstwo zleceń opieki nad ludźmi, którzy nie potrafią racjonalnie wybierać składników i dań dla siebie, chętnie zamieniając samodzielnie przygotowane posiłki na jedzenie na