|  | 

Wild chicken Widzew

Ścieżka przyrodnicza

Ścieżka przyrodnicza
1 vote, 5.00 avg. rating (86% score)

nauka (47)Dzieci na początku swojej drogi edukacyjnej nie uczą się poszczególnych przedmiotów szkolnych, jak to było naście lat temu i jak nadal jest ale dopiero od etapu gimnazjum. Dzieci w szkole podstawowej mają nauczanie, które nazwano blokowym. Jest to kilka przedmiotów, z pokrewnych wobec siebie dziedzin i są one niejako wymieszane. Dziecko uczy się bardzo ogólnie. Przykładem tego może być blok przyrodniczy.
W ramach tego bloku dzieci uczą się geografii, biologii i chemii, ale nie są one ze sobą w żaden sposób rozdzielone. Dziecko poznaje świat takim jakim on jest i jest on mu tłumaczony w ogólny sposób, za pomocą ogólnych reguł. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony.
Specjalizacja wiedzy ma tę dobrą stronę, że pomaga dziecku pewne rzeczy pogrupować, uporządkować, ułożyć. Natomiast, takie skumulowanie, z pewnością powoduje duże uproszczenie, zważywszy że i nie ma zbyt wiele godzin na cały blok. Dzięki temu dziecko na pewno nie ma dużo nauki.
Faktem jednak jest, że przyroda to rozległa nauka. Skoro tak, to warto ją też staranniej potraktować.

Pozostałe wpisy:

sciezka-przyrodnicza

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Jak przygotować pyszne potrawy?

    Jak przygotować pyszne potrawy?

    Jak przygotować pyszne potrawy? Przede wszystkim, trzeba włożyć w to dużo serca. Dzięki temu, każda potrawa jaką się przygotuje będzie pyszna i będzie jak najbardziej smakowała każdemu, kto będzie jej próbował. Jeśli postaramy się podczas przygotowania potrwa, jak najbardziej nie może nic pójść źle w takiej sytuacji. Każdemu przypadnie to wtedy w odpowiedni sposób do

  • Najlepsze mięsa

    Najlepsze mięsa

    Najlepsze mięsa Polska jako kraj na arenie międzynarodowej znana jest z wielu wspaniałych działań, które przysłużyły się światu. Mamy wiele setek doskonale wykształconych osób, które wiele osiągnęły na arenie międzynarodowej wprowadzając zupełnie nowy ład oraz prawa w kwestii różnych dziedzin naukowych. Z drugiej jednak strony nasze potrawy regionalne są z dawien dawna uważane za największy