|  | 

Western chicken Łódź

Suplementy omega-3

Suplementy omega-3
1 vote, 2.00 avg. rating (56% score)

Suplementy omega-3 (2)Suplementy omega-3 to niewątpliwie specyfiki, które stosuje bardzo wiele osób, dlatego warto się zastanowić nad ich istotą. Czym więc są suplementy omega-3? To preparaty, które zawierają w swoim składzie kwasy omega 3. Ale ten rodzaj kwasów znaleźć można w jedzeniu, które spożywany na co dzień i wówczas nie trzeba już łykać suplementów. Zwłaszcza że przedawkowanie omega 3 może mieć tak samo niekorzystne oddziaływanie na nasz organizm, jak i ich niedobór.
Powstaje zatem pytanie, jaki wpływ na zdrowie mają kwasy omega 3? Otóż, przeprowadzono sporo badań na ten temat i okazuje się, że wykazują one m. in. działanie antynowotworowe, opóźniają proces starzenia się komórek, usprawniają pracę mózgu.
A w jakich produktach występują kwasy omega 3? Przede wszystkim są to ryby (tuńczyk, śledź, makrela), ale i orzechy, oleje roślinne (głównie lniany), awokado, soja. Każdy więc może wybrać sobie ulubione źródło kwasów omega, ale trzeba przy tym pamiętać o jednym: żeby nie przesadzać też z ich nadmiernym spożywaniem.

Pozostałe wpisy:

suplementy-omega-3

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Potrawy i specjały

    Potrawy i specjały

    Potrawy i specjały Odżywianie ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, które jest jednym z bardzo ważnych elementów w życiu każdego z nas. Wielu z nas dzisiaj stosuje różnego rodzaju diety i korzysta z różnych kuchni, nie tylko naszej, tradycyjnej polskiej kuchni, ale także światowej. Coraz częściej w wielu restauracjach jak i polskich domach możemy

  • Gotowanie w nowej postaci

    Gotowanie w nowej postaci

    Gotowanie w nowej postaci Aktualnie fanów gotowania regularnie przybywa i jest to wielki postęp w stosunku do sytuacji sprzed pół wieku, kiedy to błyskawiczny postęp przemysłowy i wzrost zarobków przyczynił się do masowego wzrostu otyłości i problemów z krążeniem czy stawami. Wynika to oczywiście z nieodpowiedniego podejścia tak do jedzenia jak i trybu życia –